• info@ngo-unit.org

Труднощі під час EVS-волонтерства Erasmus+. Інтерв’ю з волонтером.

Труднощі під час EVS-волонтерства Erasmus+. Інтерв’ю з волонтером.

Які труднощі чекають на Вас під час EVS-волонтерства Erasmus+?
Поради для волонтера від наших читачів.

Привіт із Литви! Нам вдалося поспілкуватися з нашим EVS-волонтером Маріанна Запольська (Marianna Zapolska), яка вже місяць працює в литовській організації Socialinis Veiksmas. Її річний проект називається «Create your change».
Мар’яна, які перші враження від Литви та своєї роботи?
– В цілому все круто та цікаво, але інколи стикаюся з труднощами, пов’язаними з роботою в daily care center. Це центр по підтримці дітей з неблагополучних сімей та тих, які зазнали насильства з боку своїх батьків. Це дійсно складна соціальна група, яка потребує особливого підходу. По приїзду приймаюча організація провела невеликий тренінг щодо особливостей роботи з такими дітьми, а також завжди можна звернутися за допомогою до соціальних працівників центру. В серпні буде проведений більш фундаментальна серія тренінгів, коли приїдуть всі волонтери з європейських країн. Мешкаю в маленькому гарному містечку, що за 30 хвилин їзди від Вільнюса. Запрошую в гості!

Ти вже згадала про певні труднощі, пов’язані з браком знань, чи є ще якісь?
– Так, є певні труднощі у спілкуванні, бо більшість дітей взагалі не володіє базовою англійською чи російською мовами, тому намагаюся їх вчити, щоб налагодити хоч якусь комунікацію.

Як саме ти проводиш час з дітьми?
– Нещодавно проводили свято короля Миндаугаса з різними іграми для дітей (національне литовське свято). Також часто організовую різні воркшопи (наприклад, розмальовуємо камінці, робимо фігурки з фольги та різні хендмейд речі), а з вересня будемо разом робити домашнє завдання. А поки літо, тож відпочиваємо!

Ми бажаємо Мар’яні успіху та чекаємо гарних новин!
Друзі, можливо у вас є якісь практичні поради по спілкуванню з дітьми з неблагополучних сімей? Або цікаві ігри/форми взаємодії? Пишіть в коментарі.

Unit

Leave your message