• info@ngo-unit.org

Яким було моє волонтерство в Іспанії

Яким було моє волонтерство в Іспанії

Наша волонтерка Марія нещодавно повернулась з проекту “Inclusion for all”, що проходив в містечку Тортоса, Іспанія, і ділиться своїми враженнями.👇
Важливість деяких подій можна вповні оцінити тільки після деякого часу по завершенню.
Моє волонтерство знайшло мене восени минулого року і забрало на всю зиму в теплу каталонію, в маленьке містечко Тортоса. Зустріли привітно, тому було легко розкритись для виконання поставлених задач, а саме: я планувала та організовувала культурні, освітні та спортивні активності в молодіжному центрі Punt Jove. Мій проект тривав лише чотири місяці, але за підтримки постійних відвідувачів центру я провела серію майстер-класів з виробів своїми руками (ми виготовляли іграшки з фетру, блокноти з макулатури, різні картонні декорації, мандали з ниток та ловців снів, ліпили з солоного тіста), організувала уроки англійської для початківців, а також серію занять з акройоги у місцевому спортивному центрі. Знайшовся і час на подорожі в межах каталонії, випала нагода відвідати не лише великі міста – Барселону та Валенсію, але і поїздити по маленьких містечках і селах, щоб прослідкувати місцеві традиції зсередини (особливо мене вразили Різдвяні звичаї); завдяки новим друзям я побувала на морі взимку і в горах – вперше в житті.
Вже зараз, вдома, через кілька місяців після завершення, я бачу, наскільки важливим був цей проект для мого особистісного зростання. Я стала більш впевненою в собі і відповідальною, стало легше знаходити спільну мову з людьми, особливо це помітно іноземною мовою (що раніше було для мене неможливим). Мені пощастило розкритися творчо, і я рада, що знайшла друзів та однодумців, які підтримали мене як під час проекту, так і в часи карантинної самоізоляції. Повернувшись додому, я стала ще більше цінувати свій дім, країну, традиції.
Про це важко було сказати одразу, але вже зараз я бачу, що волонтерство в каталонії дало мені час відпочити від турбот, відновити сили і нарешті поставити собі питання: хто я і чого я хочу?. Як результат, я стала більше прислухатися до своїх внутрішніх потреб і краще розуміти, що мені насправді потрібно.
Волонтерство це унікальний досвід, його однозначно варто прожити!
Unit

Leave your message